Essen - Spiel 2016

Wybór najbardziej oczekiwanej gry targów w Essen


Przejdź do listy gier »

Za oknem coraz chłodniej, a w nas wszystko się gotuje w oczekiwaniu na gorące informacje z Essen. Tak, możemy udawać obojętność, możemy mówić, że nic nas nie interesuje, że w tamtym roku nic nie było w sumie fajnego, ale możemy się założyć, że 13 października każdy z nas rozpocznie przeglądanie internetu od wyszukania informacji z Essen. Tak, Essen to magia, której trudno nie ulec.

My również chcemy być częścią tej magii, dlatego podobnie jak w roku ubiegłym, uruchamiamy nasz ranking 30 najbardziej wyczekiwanych przez Was gier Essen 2016. Znajdziecie tutaj aktualizowaną na bieżąco listę gier*, które będą wystawiane na targach. Z jednej strony będzie to dobra zabawa, a z drugiej sposób na poznanie wszystkich tytułów.

Oczywiście oświadczamy już teraz, że nie odpowiadamy za wszelkiego rodzaju nadwyrężenia waszych budżetów domowych i wszystko co robicie, to robicie na własną odpowiedzialność. Jedynym pocieszeniem może być fakt, że nie będziemy w tym osamotnieni, bo szał essenowych zakupowych na pewno ogarnie większość z nas, jak nie w czasie samych targów, to na pewno po nich, kiedy gry trafią na sklepowe półki.

Pamiętajcie, że będziemy tutaj publikowali również informacje niezbędne do poruszania się po salach targowych oraz do śledzenia targów z przed monitora komputera. Plany, linki, aplikacje, harmonogram pokazów gier – to wszystko znajdziecie w jednym miejscu.

* Lista tworzona jest na podstawie GeekListy BGG z premierami z Essen i będzie aktualizowana mniej więcej raz w tygodniu.

UWAGA: Na dole strony znajdziesz plan transmisji prezentacji gier prowadzony przez ekipę BGG.
Akcja Essen 2016

Plan hal

Plan hal
Listę wystawców, oraz szczegółowy plan kazdej z hal mozecie znaleźć na stronie Messe Essen

BoardGameGeek.com Geek Buzz Essen 2016


Niedziela, 16.10

Sobota, 15.10

Piątek, 14.10

Czwartek, 13.10

Środa, 12.10



Plan transmisji BGG

Środa, 12 października
  • 10:00 - Bézier Games - Colony, "Super Secret Unannounced Game"
  • 10:20 - Granna - Capital, Spaghetti
  • 10:40 - Zoch Verlag - Mea Culpa, Dreams, Kilt Castle, Gamsh Alpin
  • 11:10 - Blue Cocker Games - Meeple War, Yesss!
  • 11:30 - Irongames - Phalanxx
  • 11:45 - Catch Up Games - Freak Shop, SOL
  • 12:00 - Game's Up - The Arrival
  • 12:10 - Golden Egg Games - Airlines/Airlines Limited, Rome Rise to Power: Revolt
  • 12:30 - Medusa Games - Nine Worlds
  • 12:40 - Golden Age Games - Captains of the Golden Age
  • 12:50 - Plate-spinning and rapping
  • 13:00 - Blackrock Games - Eternity, Bubblee Pop, Edenia, Celestia: A Little Help, Chimere, Top Face, Top Dance
  • 13:30 - Tailor Games - Morpheus, Commissioner, VictorSquirrel Rush, Tavern's Tales
  • 14:00 - Surprised Stare Games - Guilds of London
  • 14:15 - Fibonacci - Grand Bazaar
  • 14:30 - Schmidt Spiele - Die Baumeister des Colosseum, Tempel des Schreckens, Noch Mal
  • 15:00 - Frosted Games - Undercover
  • 15:10 - Dragon Dawn Productions - Perdition's Mouth: Abyssal Rift
  • 15:20 - Laugh-In dance party
  • 15:30 - The Matt Leacock Show - Pandemic Iberia, Pandemic: The Cure - Experimental Meds, Chariot Race, Thunderbirds: The Hood
  • 16:00 - R&D Games - Key to the City – London, Keyflower: Keymelequin
  • 16:30 - 2F-Spiele - Fabled Fruit, Fuji Flush, Power Grid: The Card Game
  • 17:00 - Stronghold Games - Great Western Trail, JORVIK
  • 17:15 - Spielworxx - Sola Fide: The Reformation, No Siesta: La Granja Dice Game
  • 17:30 - Czech Games Edition - Adrenaline, Alchemists: The King's Golem
  • 18:00 - AMIGO Spiel - X nimmt!, Brain Storm, Bohnanza: Das Duell, Mino & Tauri
Czwartek, 13 października
  • 10:00 - Ludically - 4 Gods
  • 10:10 - Osprey Games - Let Them Eat Cake, Agamemnon, Escape from Colditz
  • 10:30 - Placentia Games/Post Scriptum - Kepler-3042
  • 10:45 - Demoelâ/Post Scriptum - Growerz
  • 10:55 - La Mame Games - Gooseberry
  • 11:05 - Black Box Adventures - Revenge of the Dictators
  • 11:15 - Geek Attitude Games - Not Alone
  • 11:30 - Cube Factory of Ideas - Chromosome
  • 11:45 - Vagabund - Dr. Button
  • 12:00 - NSKN Games/Strawberry Studio - Heart of the Mists, What's Up, Shadowscape
  • 12:20 - Hobby World - Master of Orion: The Board Game, Spyfall 2, The Golden Sails, Brotherhood of Steam, Pirate Lords, Think It Up
  • 12:50 - Crêpe break
  • 13:00 - REDIMP GAMES - Martians: A Story of Civilization
  • 13:15 - Horrible Games - Raise Your Goblets, Steam Park: Play Dirty, Steam Park: Robots
  • 13:30 - Freod Games - ButterKO, Lightning, Monster Mash, Hootie Cutie, Snatch
  • 14:00 - Queen Games - Risky Adventure, Glüx, Armageddon
  • 14:30 - Aporta Games - Capital Lux, Avenue, Doodle China
  • 14:50 - YAY Games - Deluxe Edition Ominos
  • 15:00 - Artipia Games - Fields of Green, Dice City: By Royal Decree, Clown Standoff
  • 15:20 - Yodeling
  • 15:30 - WizKids - Burke's Gambit, Rock Paper Wizard
  • 15:50 - Cranio Creations - Lorenzo Il Magnifico, Microworld
  • 16:10 - The Game Master - Rhodes
  • 16:20 - Repos Production - 7 Wonders: Duel – Pantheon, Ca$h'n Guns: Team Spirit
  • 16:40 - Funforge - HOP!, Pocket Madness
  • 17:00 - A-games - RoboRace, Ave Roma
  • 17:20 - Looping Games - Topoum
  • 17:30 - Days of Wonder - Small World: River World
  • 17:45 - HUCH! & friends - Ulm, Touria, Rival Kings
  • 18:10 - Cwali - Habitats
  • 18:20 - Bombyx - Legendary Inventors
Piątek, 14 października
  • 10:00 - Edition Spielwiese - Cottage Garden
  • 10:15 - Matagot - Inis, Dice Stars, Cyclades Monuments, Room 25: Escape Room
  • 10:45 - Snowdale Design - Dale of Merchants 2
  • 11:00 - TIKI Editions - HUH?, 1001
  • 11:15 - Yemaia - Hyperborea: Light & Shadows
  • 11:25 - Ludonaute - Colt Express: Marshal & Prisoners
  • 11:35 - Board&Dice - Multiuniversum, The Exiled: Siege, Multiuniversum: Project Cthulhu
  • 12:00 - Galakta - Age of Thieves, Ragers: Champions of the Arena, Zombie Terror
  • 12:20 - Banjo hoedown
  • 12:30 - Partial booth teardown
  • 13:00 - International Gamers Awards ceremony
  • 13:45 - Sit Down! - Goths Save The Queen
  • 14:00 - Flatlined Games - Argo
  • 14:10 - PHALANX - Germania Magna
  • 14:20 - Mandoo Games - Slide Blast, Fold-It, Pick Me Up, Banana Bandit
  • 14:50 - R&R Games - CoinQuest
  • 15:00 - Capsicum Games - Noxford
  • 15:15 - Owl-stretching time
  • 15:30 - Desyllas Games - Emojito!, ABLA UBLA, Sultans of Wind
  • 15:50 - German lessons
  • 16:00 - IELLO - Kanagawa, Welcome Back to the Dungeon, Around the World in 80 Days, Tales & Games: Aladdin & The Magic Lamp, The Mysterious Forest
  • 16:30 - Devir - Checkpoint Charlie, Dragons & Chickens, Holmes: Sherlock & Mycroft, Barcelona: The Rose of Fire
  • 17:00 - ABBA Games - Ray Master, Oilfield
  • 17:20 - PSC Games - Quartermaster General: 1914
  • 17:30 - KOSMOS - Die Legenden von Andor: Die letzte Hoffnung, EXIT: Das Spiel x3, Word Slam, Luthor: Das Spiel, Mit List und Tucke
  • 18:00 - LudiCreations - Crisis, They Who Were 8
Sobota, 15 października
  • 10:00 - Gamdow Games - Monzart, 100,000 Blind Dates, Pirate Theory, The Legend of Sabao
  • 10:30 - Moaideas Game Design - The Flow of History, Guns & Steel: Renaissance
  • 10:45 - Kanga Games - Polar Rush, Best Treehouse Ever
  • 11:00 - Taiwan Boardgame Design - Cat Town, Round House, Planet Defenders, Hanamikoji, Dark Castle, The Perfumer, Far East War 1592, PaiMiahhh, Coffee Roaster, Queen Strike
  • 11:45 - MO ZI Game - Sweet Nose, Monster Coming
  • 12:00 - Sierra Madre Games - Pax Renaissance, Bios: Genesis
  • 12:20 - dV Giochi - 13 Clues
  • 12:30 - GaGa Games - Steel Arena: Friday Night Robot Fight, Gentleman's Deal
  • 12:45 - Flippy-floppy
  • 13:00 - franjos Spieleverlag - Donkey Derby
  • 13:30 - Drawlab Entertainment - When I Dream, Motion Pictures:movies out of cardboard
  • 14:00 - Deinko Games - Amis Cube
  • 14:10 - Vennerød Forlag - Mission Impractical
  • 14:20 - Paper airplane competition
  • 14:30 - Mücke Spiele - Area 51: Top Secret
  • 15:00 - Quined Games - Vanuatu, Papà Paolo, Key to the City - London
  • 15:30 - Lautapelit.fi - Dungeon Rush, Flamme Rouge, Dokmus, Honshu
  • 16:00 - Blue Orange Games - Kingdomino, Single Card Game
  • 16:15 - Noris Spiele - Pecunia non olet
  • 16:25 - Tap-dancing monkey (return engagement)
  • 16:30 - Giochi Uniti - Rhein River Trade
  • 16:40 - GDM Games - Sugi, Dragons, Destroy BCN, Mi Tierra, More Bloody Nights
  • 17:20 - Pill-popping
  • 17:30 - Indie Boards & Cards - Aeon's End, Kodama, Grifters, Don't Mess with Cthulhu
  • 18:00 - ABACUSSPIELE - Jolly & Roger, Cacao Expansions
  • 18:15 - eggertspiele - Coal Baron: The Great Card Game, Camel Up Cards
Niedziela, 16 października
  • 10:00 - ThunderGryph Games - Overseers
  • 10:10 - Keep Exploring Games - Scuba
  • 10:20 - Massif Games - The Mountaineer
  • 10:30 - Igel Spiele - Hi Fisch!
  • 10:40 - Archona Games - Small Star Empires
  • 10:50 - 2D6.EE - FTF: First to Find
  • 11:00 - Helvetia Games - Sabbat Magica
  • 11:10 - Haribo hot-tubbing
  • 11:20 - Ragnar Brothers - Nina & Pinta
  • 11:30 - TBD
  • 12:00 - Japon Brand - 24 games! Too many to mention here!
  • 13:00 - Oink Games - Insider, Twins
  • 13:15 - DiceTree Games - Winner's Circle
  • 13:30 - TBD
  • 14:00 - Planplay - Lex in Lemniscate, Peter and the Grown Ups
  • 14:15 - Brain Picnic - Candy Time, Spoilers
  • 14:30 - TBD
  • 15:00 - Pegasus Spiele - Zauberei hoch drei, Port Royal unterwegs, Bücherwurm, Stadt Land anders, Istanbul: Brief & Siegel, Das Orakel von Delphi
  • 15:45 - TBD
  • 16:00 - Alderac Entertainment Group - Mystic Vale: Vale of Magic, Siege, Yeti