Essen - Spiel 2015

Wybór najbardziej oczekiwanej gry targów w Essen


Przejdź do listy gier »

Za oknem coraz chłodniej, a w nas wszystko się gotuje w oczekiwaniu na gorące informacje z Essen. Tak, możemy udawać obojętność, możemy mówić, że nic nas nie interesuje, że w tamtym roku nic nie było w sumie fajnego, ale możemy się założyć, że 8 października każdy z nas rozpocznie przeglądanie internetu od wyszukania informacji z Essen. Tak, Essen to magia, której trudno nie ulec.

My również chcemy być częścią tej magii, dlatego podobnie jak w roku ubiegłym, uruchamiamy nasz ranking 30 najbardziej wyczekiwanych przez Was gier Essen 2015. Znajdziecie tutaj aktualizowaną na bieżąco listę gier*, które będą wystawiane na targach. Z jednej strony będzie to dobra zabawa, a z drugiej sposób na poznanie wszystkich tytułów.

Oczywiście oświadczamy już teraz, że nie odpowiadamy za wszelkiego rodzaju nadwyrężenia waszych budżetów domowych i wszystko co robicie, to robicie na własną odpowiedzialność. Jedynym pocieszeniem może być fakt, że nie będziemy w tym osamotnieni, bo szał essenowych zakupowych na pewno ogarnie większość z nas, jak nie w czasie samych targów, to na pewno po nich, kiedy gry trafią na sklepowe półki.

Pamiętajcie, że będziemy tutaj publikowali również informacje niezbędne do poruszania się po salach targowych oraz do śledzenia targów z przed monitora komputera. Plany, linki, aplikacje, harmonogram pokazów gier – to wszystko znajdziecie w jednym miejscu.

* Lista tworzona jest na podstawie GeekListy BGG z premierami z Essen i będzie aktualizowana mniej więcej raz w tygodniu.

Akcja Essen 2015

Niedziela, 11.10

Sobota, 10.10

Piątek, 09.10

Czwartek, 08.10

Środa, 07.10



Środa, 07 października
  • 10:00 - Bezier Games - Castles of Mad King Ludwig: Secrets, Favor of the Pharaoh, Suburbia 5★
  • 10:30 - NSKN Games - Mistfall, Simurgh, Exodus: Edge of Extinction
  • 11:00 - Gamelyn Games - Tiny Epic Galaxies 11:15 - Aporta Games - Automania
  • 11:30 - Morning Players - KUMO Hogosha, Between Two Cities
  • 12:00 - R&R Games - GobbleStones, Face Chase, Rome: City of Marble, Mombasa 12:30 - R&D Games - Inhabit the Earth
  • 12:45 - Zacatrus - Los Aprendices
  • 1:00 - Schmidt Spiele - Cornwall, Completto, Team Play 1:30 - eggertspiele - My Village, Porta Nigra
  • 2:00 - Blackrock Games - AYA, Dino Twist, Celestia 2:30 - Spielworxx - Haithabu, Dilluvia Project
  • 3:00 - Czech Board Games - Shuffle Heroes
  • 3:15 - REBEL.pl - Termity
  • 3:30 - Cranio Creations - Unusual Suspects, Council of Four, The Tower
  • 4:00 - Geek Attitude Games - Taverna
  • 4:15 - Z-Man Games - Castellion
  • 4:30 - LudiCreations - Operation: Kindergarten, KUNE v LAKIA: A Chronicle Of A Royal Lapine Divorce Foretold, ...and then, we held hands.
  • 5:00 - 2F-Spiele - 504, Power Grid: The Stock Companies
  • 5:30 - Game Fabrica - Thrash'n Roll
  • 5:45 - Treefrog Games - Ships
  • 6:00 - Stronghold Games - Survive: Space Attack! - The Crew Strikes Back!, Survive: Space Attack! - 5-6 Player Mini-Expansion, Survive: Dolphins & Squids & 5-6 Players...Oh My!
Czwartek, 08 października
  • 10:00 - Playmore Games - Race to the North Pole
  • 10:15 - Dragon Dawn Productions - Black Hat
  • 10:30 - Doorway Games - Tiny Robots
  • 10:45 - Toad Kings - Allies: Realm of Wonder
  • 11:00 - Granna - CVlizations, Motto
  • 11:30 - Quined Games - Haspelknecht, Xanadú, Carson City: Big Box
  • 12:00 - Yemaia - Dojo Kun
  • 12:15 - Portal Games - Stronghold (second edition), Neuroshima: Convoy, Imperial Settlers: Atlanteans, Legacy: The Testament of Duke de Crecy – Five Families, Neuroshima Hex! Steel Police, Theseus: The Dark Orbit – Hunters
  • 1:00 - REDIMP GAMES - Achaia
  • 1:30 - Brain Games - Voilà!, Game of Trains, Sly Dice
  • 2:00 - Lookout Games - Hengist, Grand Austria Hotel
  • 2:30 - Argentum Verlag - Antarctica
  • 2:45 - La Mame Games - G.Nome, Coup: Guatemala 1954 – Anarchy
  • 3:00 - Flatlined Games - Otter Nonsense, SteamRollers
  • 3:30 - Blue Orange Games - Crab Stack, Dr. Eureka, Poulettes, Attila, Guess What!
  • 4:00 - Artipia Games - Project: ELITE, The Pursuit of Happiness, Stellar Conflict
  • 4:30 - Pegasus Spiele - Children's Games - Zoowaboo, Viva Topo!, Hopp hopp Häschen, Maskenball der Käfer
  • 5:00 - Pegasus Spiele - Port Royal: Ein Auftrag geht noch..., Istanbul: Mocha & Baksheesh, Camel Up: Supercup, Mega Civilization
  • 5:30 - Golden Egg Games - Rome: Rise to Power, Prime Time, City Council: Deluxe Edition
  • 6:00 - Fragor Games - A Game of Gnomes
Piątek, 09 października
  • 10:00 - Sit Down! - Ekö
  • 10:15 - Ludonova - Watson & Holmes
  • 10:30 - Czech Games Edition - Through the Ages: A New Story of Civilization, The Prodigals Club, Codenames
  • 11:00 - Horrible Games - Potion Explosion
  • 11:15 - Phalanx Games - Brass for iOS & Android
  • 11:30 - Historical Games Factory - Heroes
  • 11:45 - Break for IGA Awards
  • 1:00 - Mr. B Games - Posthuman
  • 1:30 - MAGE Company - Res Publica: 2230AD, Raid & Trade, 12 Realms: Ancestors Legacy
  • 2:00 - Cwali - Samara
  • 2:15 - Osprey Games - The King Is Dead
  • 2:30 - Game Salute - Poseidon's Kingdom, King's Forge: Apprentices
  • 2:45 - Mattel - Das Geheimnis der Zauberer
  • 3:00 - Desyllas Games - Amphipolis, Crazy Bullets, Mess Machine, Oath of the Brotherhood, OMG, Sing it!
  • 3:30 - Z-Man Games - Flick 'em Up! Stallion Canyon, Carcassonne: Over Hill and Dale, Skyliners
  • 4:00 - Ares Games - Odyssey: Wrath of Poseidon, Quickpick: Island of Monster Masks
  • 4:30 - What's Your Game - Nippon, Signorie
  • 5:00 - Taiwan Boardgame Design - Burano, Dadaocheng, Kitty Paw, Falling Coin, Joraku
  • 5:45 - Rightgames - Big Brain Bang, Midmoon
  • 6:00 - Bomba Games - Taste of Poland, Witkacy
Sobota, 10 października
  • 10:00 - Eagle-Gryphon Games - The Gallerist, Clockwork Wars, Wharfside
  • 10:30 - Sierra Madre Games - Neanderthal, Pax Pamir
  • 11:00 - Splotter Spellen - Food Chain Magnate
  • 11:30 - IGames - Pirates of the 7 Seas
  • 11:45 - Noris Spiele - Buttons, Cucina Curiosa, Master Fox
  • 12:00 - Matagot - Raptor, Zombies vs Cheerleaders, Kemet: Ta-Seti
  • 12:30 - KOSMOS - Tumult Royale, Cube Quest
  • 1:00 - Japon Brand - Approximately 12 titles
  • 1:45 - Medusa Games - Tinker Tailor
  • 2:00 - HUCH! & friends - Tornado Ellie, Gum Gum Machine, Pronto
  • 2:30 - Z-Man Games - Pandemic Legacy
  • 2:45 - Backspindle Games - Clacks: A Discworld Board Game
  • 3:00 - Lautapelit.fi - M.U.L.E. The Board Game, Perfect Alibi, Nations: Dynasties
  • 3:30 - Board&Dice - ExoPlanets, The Curse of the Black Dice
  • 4:00 - IELLO - Tales & Games: Little Red Riding Hood, Nyet!, Zombie 15': Left Alone – Solo Campaign, The Big Book of Madness, Sapiens
  • 4:30 - ABBA Games - Portal of Morth, Adventure Time: Adventures in the Land of Ooo 5:00 - dv Giochi - BANG! The Duel
  • 5:15 - Repos Production - 7 Wonders: Duel
  • 5:30 - Deinko Games - Chronicler, Double Mission: Beyond the Object
  • 6:00 - G3 - Take a Train, Across Africa, Stinky Business, Robot X
Niedziela, 11 października
  • 10:00 - Trefl - Atlantis, Santiago, Roar! Catch the Monster, Sawanna, Dragon Teeth Washer
  • 10:30 - Smoothie Games - Dark Age Z
  • 10:45 - PD-Verlag - Concordia: Salsa
  • 11:00 - Mücke Spiele - Manhattan TraffIQ
  • 11:15 - Plaid Hat Games - Tail Feathers
  • 11:30 - GDM Games - Shinobi Assasins, SCAPE, Myths at War
  • 12:00 - franjos Spieleverlag - Domus Domini
  • 12:15 - Formal Ferret Games - Bad Medicine
  • 12:30 - Post Scriptum - Brick Party, Bretagne, Zena 1814, Sator Arepo Tenet Opera Rotas: Malleus Maleficarum
  • 1:00 - Asmodee - The Bloody Inn, Crossing, T.I.M.E Stories, Shakespeare, Dogs of War, Colt Express: Horses & Stagecoach, Abyss: Kraken, Dixit: Memories
  • 3:00 - Korea Board Games - H.I.D.E.: Hidden Identity Dice Espionage
  • 3:30 - Feuerland Spiele - Haus der Sonne
  • 4:00 - Funforge - Titan Race, Tokaido Collector's Edition, Tokaido: Matsuri